5 ulubionych książek miliarderów, które pomogą Ci osiągnąć sukces i zrealizować cele

5 ulubionych książek miliarderów, które pomogą Ci osiągnąć sukces i zrealizować cele

W czym tkwi tajemnica sukcesu najbogatszych ludzi na świecie? W jaki sposób doszli do tego, co osiągnęli, co ich inspirowało i jak radzili sobie z pojawiającymi się przeciwnościami? Chyba każdy chciałby to wiedzieć, by móc wykorzystać ich wiedzę i doświadczenie do budowania własnego biznesu, albo po prostu polepszenia jakości własnego życia oraz efektywności w pracy. Z pewnością wiele zawdzięczają talentowi, cechom charakteru i po prostu szczęściu, ale bez wątpienia wiele rzeczy udało im się zrealizować dlatego, że nieustannie wzbogacają swoją wiedzę. Oto lista kilku lektur, które zainspirowały miliarderów. Warto je mieć w swojej biblioteczce.

“Zaczynaj Od Dlaczego”, Simon Sinek

Aby zainspirować innych ludzi i pociągnąć ich za sobą, trzeba niewątpliwie wychodzić poza schematy i mieć coś intrygującego do zaproponowania. Z tej książki, która należy do ulubionych lektur sir Richarda Bransona, twórcy potężnej spółki Virgin, można dowiedzieć się jak być skutecznym przywódca i na czym w ogóle polega bycie nowoczesnym liderem. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą zbudować zgrany zespół.

“Nowa psychologia sukcesu”, Carol S. Dweck

Bill Gates znany jest z wielu rzeczy, a jedną z nich jest to, że pochłania wręcz niewyobrażalne ilości książek. Chce wciąż i wciąż zdobywać nową wiedzę i interesuje się chyba wszystkim. Ci, których interesują ostatnie lektury polecane przez twórcę Microsoftu i jednego z najbogatszych ludzi na świecie, powinni regularnie odwiedzać blog miliardera, gdzie publikuje on cyklicznie swoje „polecajki”. Wśród pozycji, które zrobiły na Gatesie wrażenie, można wymienić m.in. „Nową psychologię sukcesu” Carol Dweck. W dużym skrócie traktuje ona o tym, jak nasze własne wyobrażenie o sobie może determinować nasze osiągnięcia i sukcesy. Dlaczego jedni ludzie obdarzeni talentem, nie osiągają sukcesu, a innym, którzy nie mają aż takich zdolności, się to udaje? Bardzo pouczające.

„Kreatywność S.A. Droga do prawdziwej inspiracji” Ed Catmull, Amy Wallace

Ta pozycja należy do ulubionych książek Marka Zuckerberga, a jej tematem przewodnim jest – czego można się spodziewać – kreatywność. Dokładnie kreatywność i jej rola w rozwoju biznesu. Ta lektura jest szczególnie polecana menadżerom, którzy chcą budować zespół w oparciu o innowacyjne podejście i swobodę w działaniu.

“Zero to One. Notatki o start-upach, czyli jak budować przyszłość”, Peter Thiel

Tę książkę można znaleźć na nocnej szafce Elona Muska – nieustraszonego i inspirującego innowatora, który dosłownie chce sięgać do gwiazd. Można się z niej dowiedzieć, jak budować biznesy oparte o zupełnie nowe pomysły. Jeśli chce się stworzyć takie potęgi, jakie opisywani tu miliarderzy, nie można powielać cudzych idei.

„Lean Thinking” James P. Womack, Daniel T. Jones

Ten tytuł znajdziemy wśród ulubionych książek właściciela Amazona – Jeffa Bezosa. Rzeczone lean thinking, czyli szczupłe myślenie, jest zbiorem zasad dotyczących tworzenia wartości przy jednoczesnej eliminacji marnotrawstwa. Hołduje im m.in. Toyota, której rynkowy sukces polega m.in. na tym, że dostarcza trwałej wartości tak klientom, jak i swoim pracownikom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mam Dla Ciebie PREZENT!
Wykonaj Pierwszy Ruch.

Strategia w biznesie!
Zapisz się do strategicznego newslettera!

Moje publikacje w Twojej skrzynce plus darmowy fragment
mojej książki dla czytelników newslettera. Zapisz się już
dziś i wykonaj swój Pierwszy Ruch!